1/1
Tri-fold Stand PU Leather Flip Case for Samsung Galaxy Tab A7 Lite 8.7 inch 2021 SM-T220/T225- Black
SKU: 100047
(0 Reviews)
$3.50
Durable PU leather exterior with soft microfiber interior perfectly protects the device against accidental drops,damages, bumps and shock. Tri-fold stand allows the device to stand in different angles for watching movie or typing.
PU leather + inner PC cover, durable construction
Tri-fold design for stable watching stand
Microfiber lining for optimal screen protection
Provides comprehensive protection
Compatible with:
Package included:
| Case Feature | With Stand |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Plastic, PU Leather |
| Retail Packaging | Simple PP Bag |
| Gross Weight | 0.221kg |
| Volume Weight | 0.128kg |
| Package Length | 21.5.000cm |
| Package Width | 13.000cm |
| Package Height | 1.500cm |
| Package Weight | 0.197kg |
| With Retail Packaging | No |












Adding to cart succeed!
items in cart.
Total:
Requires a minimum purchase of {MinPrice}. And you still need to meet the requirements.
Proceed to Checkout Return to Shopping





























































